• Üye Girişi
  • |
  • Üye Ol

Tablet Başvuru Nereye Yapılmalıdır?

689
0
ilkokulum - 20.01.2021

TABLET BAŞVURU NEREYE YAPILIR

 

Bilindiği üzere tablet bilgisayar setleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan hibelerle dağıtılmaktadır. Bu Paydaşlardan birisi KIZILAY’dır. Milli Eğitim Bakanlığı tabletleri öğrenci isimlerine göre göndermektedir.

  

Tablet verilecek öğrencileri seçmek için öğrencinin bilgilerini sorgulayarak bu bilgiler; öğrencinin kaç kardeşi olduğu, sosyal yardımlaşmada kaydı olup olmadığı, öğrenci velisinin gelir durumu, öğrencinin başarı durumu gibi kriterlere göre öğrenciye bir puan verilmektedir. En yüksek puan tablet ihtiyacı en çok olan öğrenci, en düşük puan tablet ihtiyacı en az olan öğrenci demektir. Bakanlığın gönderdiği tabletler de en yüksek puandan en düşük puana göre seçilerek dağıtılmaktadır. Tablet dağıtımı devam etmektedir. Her gelen tabletler en son alan yüksek puanlı öğrenciden aşağı doğru seçilerek gönderilmektedir.

 

Eğer bu kriterleri sağlıyorsanız yani öğrencinizin kardeş sayısı 2 den fazla, sosyal yardımlaşmada kaydınız var, öğrenciniz başarılı ve gelir durumunuz düşük ise tablet dağıtım süreci bitmediğinden biraz sabırlı olun öğrencinize tablet gelebilir.

  

Ayrıca gönderilen bu tabletlerin başka öğrenciye verilme ihtimali yoktur. Eğer tablet sizin öğrenciye gelmişse kesinlikle başka öğrenciye verilemez çünkü bu tabletler o okulun TEFBİS sitemine bir borç olarak düşmektedir. Okul bunu sistemden düşebilmek için sisteme tutanak bilgilerini girmeden düşümünü yapamaz.

  

Çok değerli İl Milli Eğitim veya İlçe Milli Eğitim müdürlükleri personelleri tabletleri kendilerine alma veya istedikleri kişiye vermek gibi bir durum söz konusu olamaz. Çünki yukarıda da yazıldığı gibi tabletlet öğrenci ismine göre gelmektedir.

 

 Kısacası tablet başvurusu için ilçe milli eğitim müdürlüklerine, il milli eğitim müdürlüklerine, sosyal yardımlaşmaya veya kızılaya gitmeye gerek yoktur. Oralarda tablet başvurusu yapılmamaktadır. Milli Eğitim bakanlığı bu bilgilere sistem üzerinden bakmaktadır.

  

 

  • 689
  • 0
  • 0