• Üye Girişi
  • |
  • Üye Ol

MEB 2019 il dışı atama kontenjan ve ihtiyaç listesi yayınlandı! İşte il dışı tayin başvuru ekranı

4149
0
ilkokulum - 18.06.2019

MEB 2019 il dışı atama kontenjan ve ihtiyaç listesi yayınlandı! İşte il dışı tayin başvuru ekranı

 

MEB tarafından gerçekleştirilen 2019 il dışı atama başvuruları başladı. Birçok öğretmeninin gündemi içerisinde yer alan il dışı tayin başvuruları öncesinde kontenjan ve ihtiyaç listesi de yayınlanmıştı. 14-20 Haziran tarihleri arasında başvurular http://personel.meb.gov.tr sitesi aracılığıyla yapılabilecek. İşte 2019 il dışı atama kontenjan ve ihtiyaç listesi…

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı, il dışı yer değiştirme kontenjanları ve ihtiyaç listesi için merakla beklenen listeyi yayınladı. 23 il için gerçekleştirilecek olan il dışı atama işlemleri için kontenjan ve ihtiyaç listesi merakla bekleniyordu. Haberimizde il dışı kontenjan listesi detayları yer alıyor…

 

İL DIŞI ATAMA KONTENJAN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

 

MEB İL DIŞI ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN?

 

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri Başvurular 14-20 Haziran tarihlerinde yapılacak.

 

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri 24 Haziran’da sonuçlandırılacak.

 

İL DIŞI TAYİN BAŞVURU EKRANI

 

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

 

İl listesinde belirtilen illerin dışındaki illerde görev yapan ve 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, istemeleri halinde listedeki 23 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bu listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki bir il’e atananlar, bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler. Bu kapsamda yapılacak yer değiştirme başvuruları Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri başvurularına ilişkin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra değerlendirmeye alınacak. Bu kapsamda yapılan başvurular da 25 Haziran’da sonuçlandırılacak.

 

Atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacak.

 

  • 4149
  • 0
  • 0