• Üye Girişi
  • |
  • Üye Ol

İlkokul Öğrencileri Nasıl Tablet Başvurusunda Bulunur?

898
0
ilkokulum - 23.01.2021

İlkokul Öğrencileri Nasıl Tablet Başvurusunda Bulunur?

 

Bilindiği üzere Tablet Bilgisayar Seti alacak öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı belirlemektedir. Tablet alacak öğrencileri belirlemede bazı kriterlere uyularak belirlemektedir. 

 

Tablet Bilgisayar Setleri verilecek öğrencileri seçmek için öğrencinin bilgilerini sorgulayarak bu bilgiler; öğrencinin kaç kardeşi olduğu, sosyal yardımlaşmada kaydı olup olmadığı, öğrenci velisinin gelir durumu, öğrencinin başarı durumu gibi kriterlere göre öğrenciye bir puan verilmektedir. En yüksek puan tablet ihtiyacı en çok olan öğrenci, en düşük puan tablet ihtiyacı en az olan öğrenci demektir. Bakanlığın gönderdiği tabletler de en yüksek puandan en düşük puana göre seçilerek dağıtılmaktadır. Tablet dağıtımı devam etmektedir. Her gelen tabletler en son alan yüksek puanlı öğrenciden aşağı doğru seçilerek gönderilmektedir.

 

Tablet Bilgisayar setleri verilecek öğrenciler sınava hazırlanan öğrenciler olduğu için ilkokul öğrencilerine tablet bilgisayar setleri verilmemektedir. Şuana kadar hiçbir ilkokul öğrencisinde tablet bilgisayarlar verilmemiştir. O yüzden ilkokul öğrenci velilerinin başvuru yapacağı hiçbir yer bulunmamaktadır. o yüzden tablet başvurusu için ilçe milli eğitim müdürlüklerine, il milli eğitim müdürlüklerine, sosyal yardımlaşmaya veya kızılaya gitmeye gerek yoktur. Oralarda tablet başvurusu yapılmamaktadır. Milli Eğitim bakanlığı bu bilgilere sistem üzerinden bakmaktadır. 

 

Tablet başvurusunda bulunmak isteyen veliler için bağış yapan kurumlara başvuru yapılabilir. Bu kurumlar bağış yapan özel sektör olabilirken belediyeler v.b. kurumlar olabilir.

 

 

  

 

  • 898
  • 0
  • 0