• Üye Girişi
  • |
  • Üye Ol

Erişilebilir Ders Materyali Eğitim Serisi Videoları Yayımlandı

164
0
MEHMET - 16.01.2021

 

Erişilebilir Ders Materyali Eğitim Serisi Videoları Yayımlandı

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından engelli öğrencilerin bilgi erişimine katkı sağlamak amacıyla 18 videodan oluşan “Erişilebilir Ders Materyali Eğitim Serisi” Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özhan Kalaç tarafından tanıtıldı. Eğitim serisi, daha erişilebilir belge, tablo ve e-posta oluşturulmasına yönelik eğitimleri içermekte.

"Erişilebilir Ders Materyali Eğitim Serisi” videoları ile eğitimcilerimizin, engelli öğrencilere yönelik daha erişilebilir ders materyalleri hazırlayabilmeleri sağlanabilecektir. Bunun yanında engelli bireylerin gerek iş gerekse sosyal hayatta kullandıkları belge, tablo ve e-postalarında daha erişilebilir olmasına katkı sağlayacaktır.

Erişilebilir Ders Materyali Eğitim Serisine katkılarından dolayı Manisa Celal Bayar Üniversitesi, EBA İzmir İçerik Geliştirme Ekibi ve Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği’ne teşekkür ederiz.

Haberin Devamı İçin: https://www.engelsizbilisim.org/erisilebilir-ders-materyali-egitim-serisi-videolari-yayimlandi/

Erişilebilir Ders Materyali Eğitim Serisi için: https://www.engelsizbilisim.org/erisilebilir-ders-materyali-egitim-serisi/

Türkiye Engelsiz Bilişim PlatformuErişilebilir Ders Materyali Eğitim Serisi

MS Word’de Daha Erişilebilir Belgeler Oluşturma

MS Excel’de Daha Erişilebilir Çalışma Sayfaları Oluşturma

MS Outlook’ta Daha Erişilebilir e-Posta İletileri Oluşturma

MS PowerPointte Daha Erişilebilir Slaytlar Oluşturma

Genel Yönetmen: Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özhan Kalaç Animasyon Seslendirme: Meral Ünür Animasyon Hazırlama: Süleyman Doğan

Erişilebilir Ders Materyali Eğitim Serisine katkılarından dolayı Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ne, EBA İzmir İçerik Geliştirme Ekibine, Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği’ne, Meral Ünür ve Süleyman Doğan’a teşekkür ederiz. Videolarımız kısa süre içerisinde işaret dili tercümesi de eklenerek güncellenecektir.

  • 164
  • 0
  • 0